26. 08. 2022

V Urbanity Campus Tachov zahájil činnost další významný výrobce

URBANITY dokončila výrobní zázemí pro společnost Eurostyle Systems

Nemovitostní skupina URBANITY dokončila a v rámci slavnostního ceremoniálu předala do užívání svému klientovi, francouzské společnosti Eurostyle Systems, zbrusu novou výrobní halu, která je součástí unikátního průmyslového areálu s názvem Urbanity Campus Tachov. Tento někdejší městský brownfield na západě Čech o rozloze 22 hektarů aspiruje na certifikaci BREEAM Communities, která hodnotí důležité kvality života ve významnějších urbanistických celcích a jejich přinos lokálním komunitám.

V nové hale o výměře 12 500 m2 bude probíhat automatizovaná robotizovaná výroba plastových výlisků. Právě činnost vstřikování plastů přitom navazuje na více než šedesátiletou historii plastikářské výroby v Tachově.

Urbanity Campus Tachov se nachází v příměstské části města Tachov. Jde o rozsáhlý areál o rozloze zhruba 22 ha, kde jsou situovány výrobní objekty s administrativním zázemím a centrální budova, která nabídne veškerou občanskou vybavenost pro zaměstnance i okolní komunitu. Součástí areálu je více než 60 000 m2 určených pro budoucí výstavbu výrobních ploch a projekt lesoparku. Právě dokončená výrobní hala pro Eurostyle Systems je tak jednou ze součástí unikátního kampusu. Celkově zde skupina Urbanity počítá s investicí přesahující 2,5 miliardy Kč, přičemž investice do výrobních technologií jsou předpokládány minimálně ve stejné výši.

Pro mezinárodní společnost Eurostyle Systems se jedná o první výrobní závod na území České republiky. Celkově působí ve 14 výrobních závodech, které se nachází v 10 zemích světa. V rámci slavnostního ceremoniálu uvedl François-Xavier Lemasson, CEO společnosti Eurostyle Systems: „Česko jsme si vybrali proto, že leží uprostřed Evropy a je poblíž mnoha měst důležitých pro automobilový průmysl, navíc s kvalifikovanou pracovní silou. Působení zde v Tachově nám umožňuje být blízko Francie a Německa, kde plánujeme další aktivity, jde tedy o velmi strategické místo.

Místostarosta města Tachov Josef Horáček ocenil, že nový výrobní kampus vznikl právě ve zdejším regionu: „Vítáme, že plný provoz přinese našemu městu zvýšení počtu zajímavých pracovních míst pro mladé vzdělané lidi, u nichž nechceme, aby město opouštěli a stěhovali se za prací jinam.“

Spoluzakladatel skupiny URBANITY Roland Hofman pak ke spolupráci dodal: „Je nám potěšením, že můžeme v Urbanity Campus Tachov přivítat Eurostyle Systems. Podařilo se nám naplnit představu o tom, jak může vypadat moderní a výjimečné pracovní prostředí. Tachovský kampus splňuje nejen náročná ESG kritéria, ale je také jediným tuzemským aspirantem na získání ocenění BREEAM Communities pro udržitelné části měst a veřejné prostory a zároveň je globálně jedinou oblastí s převažující výrobní funkcí, která má šanci tuto komplexní certifikaci získat.“

Součástí slavnostního předání byl i den otevřených dveří, v rámci kterého si unikátní prostory areálu mohla prohlédnout i veřejnost.

Neváhejte nás kontaktovat
Jsme připraveni na vše a nezalekneme se ani velkých kreativních výzev. Ba naopak – přesně takové nás baví.
V Celnici 1034/6, 110 00 Praha
© Urbanity 2022-